Práce z domova

Chceš pracovat jako operátor chatu?

Kdo, kdy a jak může pracovat z domova?

V době Covidu se na práci z domova začalo spoléhat více a více firem a ukazuje se, že efekt je prospěšný jak pro zaměstnavatele, tak pro zaměstnance. Vzniká tedy spoustu možností a pracovních míst, kde můžete plně pracovat z domova.

Na této stránce se dozvíte o práci z domova vše od A do Z. Proč se stala tak populární, jaké má výhody, jaké jsou druhy práce, které se dají vykonávat z domova a najdete u nás také tipy, jak zůstat při práci doma produktivní a neprokrastinovat. 

Co vlastně je práce z domova? 

Je to v podstatě jakákoliv práce, kterou může zaměstnanec vykonávat v pohodlí domova a nemusí dojíždět do kanceláře. 

Někteří home office pracovníci dokonce ani nemají pevně stanovenou pracovní dobu, jako je v kanceláři běžné. Pokud jste placený za projekt nebo úkol, nikoliv na hodinu, neexistuje žádná pracovní doba 9–17, takže to pojem práce z domova činí ještě líbivější. 

Jak práce z domova nabyla popularity

Přechod na práci na dálku samozřejmě urychlila pandemie nemoci Covid-19. Na vrcholu pandemie v ČR pracovalo z domova téměř 100 % procent zaměstnanců velkých firem a zhruba 50 % malých firem.

Mnoho zaměstnavatelů zjistilo, že zaměstnanci pracující z domova jsou více výkonní než v kanceláři a že dokonce pracují delší dobu. Jsou také šťastnější, protože si mohou lépe nastavit rovnováhu mezi pracovním a osobním životem.

Zaměstnavatelé si také uvědomili, že zaměstnanci na home office mají nižší míru fluktuace a je pravděpodobnější, že ve firmě zůstanou delší dobu. A to samozřejmě znamená nižší náklady spojené s náborem a hledáním nových zaměstnanců, takže spokojenost je na obou stranách. A zaměstnanec si vždy vybere práci, kde dostane možnost pracovat z domova. 

Pro vás jako zaměstnance je to o tom, abyste mohli pracovat, když je vám to nejvíce pohodlné. Pokud u vás práce mimo domov nepřichází z jakéhokoliv důvodu v úvahu, nebojte se zkusit práci z domova. V dnešní době existuje mnoho nabídek, kde můžete pracovat v pohodlí svého obýváku.

Jaké druhy práce z domova můžete dělat? 

Prakticky jakoukoliv práci na počítači a přes internet můžete dělat z domova. Dnes existuje mnoho prací, které je možné dělat na plný úvazek z domova.

Jen několik příkladů:

 • Operátor chatu
 • Zadávání dat do PC
 • Překladatel
 • Programátor
 • Spisovatel
 • Virtuální asistentka

Všechny druhy práce z domova mají jedno společné, a to flexibilní pracovní dobu, takže můžete pracovat i v noci. Můžete také začít pracovat ihned, pokud druh práce nevyžaduje nějakou odbornou kvalifikaci nebo školení.

produktivní na home office

Výhody práce z domova

Práce z domova má mnoho výhod, pojďme se podívat na některé z nejoblíbenějších!

Úspora času a peněz

Práce z domova vám umožní pracovat v pohodlí vašeho vlastního bytu či domu, aniž byste museli každý den hodiny dojíždět. To vám ušetří spoustu času a peněz, které byste normálně utratili za oblečení do kanceláře, palivo, údržbu auta, parkování nebo veřejnou dopravu.

Rozvržení času

Můžete pracovat, kdy chcete, aniž byste se museli bát, že si vezmete volno nebo zmeškáte práci, protože jsou prázdniny nebo víkend.
Pokud dodržíte termíny pro projekty, které vyžadují práci, možnosti jsou neomezené! Práce na dálku vám umožňuje větší flexibilitu, pokud jde o to, kolik práce se udělá, v kolik hodin a kde práce probíhá. Navíc je snazší dělat si přestávky, když je potřebujete, protože nemáte za zády svého nadřízeného. Nemusíte se tedy cítit špatně, když si dvacet minut dáte šlofíka nebo si dojdete pro kávu a zákusek.

Práce v pohodlí domova

I když může nastat období počátečních „porodních bolestí“, kdy si teprve zvykáte nechodit každý den do kanceláře, nakonec si začnete užívat svobody. Můžete si vybrat, jaké oblečení si oblečete, jestli se nalíčíte a pokud máte doma děti, všichni víme, že ne vždy respektují hranice mezi pracovním časem a časem na hraní.

Omezení rozptylování

Práce na dálku pro společnost, která umožňuje zaměstnancům pracovat z domova, může být skvělá, protože nemáte okolo kolegy, kteří vás rozptylují a povídají si o plánech na víkend nebo na večer. Konečně zjistíte, že jste šťastnější, když nebudete celý den trčet za stolem s kolegy, kteří by vás mohli obtěžovat.

Tipy, jak zůstat produktivní na home office

Propadnout prokrastinaci nebo se nechat rozptylovat je doma samozřejmě mnohem jednodušší než v kanceláři, máme na mysli věci jako například:

 • Neustále kontrolujete váš telefon a sociální sítě
 • Ležíte celý den v posteli s notebookem a díváte se na seriály
 • Povídáte si s kolegy nebo přáteli online
 • Děláte domácí práce

Toto je jen několik příkladů, ale pravděpodobně vás napadne mnohem více způsobů, které by mohly při práci z domova narušit vaši produktivitu.

I když je pokušení velké, je nejlepší, když se při práci z domova pokusíte oddělit práci a zábavu. Zde je několik tipů, jak zůstat produktivnější:

Nastavte si pracovní rozvrh na jednotlivé úkoly

Tohle je obrovsky důležité jak pro vás, tak i pro vašeho zaměstnavatele. Stanovte si denní rozvrh práce, kdy se budete věnovat jakému úkolu a dodržte jej! Nastavte si hranice mezi pracovním a osobním životem pomocí připomínek v kalendáři, které vám budou posílat upozornění, kdy je čas na práci a kdy na zábavu. Pokud je to možné, tyto připomínky si v kalendáři rozlište barevně, může to pro vás být lepší. A zaměstnavatel navíc uvidí, že například v čase 12-14 nejste k dispozici, protože máte naplánovanou soukromou aktivitu a nestane se, že vám bude volat zrovna když v jedné ruce držíte dítě a v druhé zmrzlinu.

Vyberte si to správné místo na práci

Najděte si u vás doma místo, kde vás nebudou obtěžovat a rozptylovat další členové rodiny. Také je dobré nasadit si sluchátka, buď kvůli potlačení hluku z okolí nebo si pouštět oblíbenou hudbu. Je také dobré si připravit něco malého na zub, protože hlad a produktivita, to vážně nejde dohromady.

Omezte přístup k sociálním sítím

Nastavte si, kolik času denně chcete trávit na sociálních sítích a dodržujte to. Existují různé aplikace, které vás upozorní, pokud vymezený čas překročíte. Nainstalujte si je, pomohou vám!

Pomodoro technika

Využijte Pomodoro techniku, což znamená 25 minut práce a 5 minut odpočinku. Je dokázáno, že tato technika je velice efektivní, pracovat 25 minut a pak si dát krátkou přestávku vás nakopne a práce vám uteče. 

Pro koho je skvělá práce z domova?

Home office není skvělou volbou jen pro pracující rodiče nebo lidi, kteří si chtějí více užívat svůj život. Práce z domova je kriticky důležitým zdrojem příjmů pro lidi, kteří mají problémy s prací v tradičním kancelářském prostředí. Například kvůli svému původu, osobnostním rysům, věku, mají-li určité zdravotní potíže… 

Typicky se jedná o následující skupiny lidí:

 • Maminky na mateřské
 • Senioři
 • Lidé s handicapech (na vozíčku, neslyšící atd.)
 • Studenti
 • Introverti
 • Noční sovy

O práci u nás

Nabíráme k nám lidi, kteří chtějí pracovat. Kteří hledají práci, ne zaměstnání a baví je komunikace s lidmi, takže práce operátora chatu je přesně to pravé.

Naši klienti provozují online chatovací platformy, kde jsou dobří zaměstnanci páteří firmy.

Naši operátoři pomáhají tisícům lidí, aby měli smysluplnější život. Povídají si s nimi o tom, co je trápí, z čeho mají obavy, ale i co je těší a mají radost z jejich radosti. 

Do našeho týmu aktuálně hledáme talentované operátory. A talent tkví v tom umět se vcítit do druhých lidí.

Budete si povídat o různých tématech, od běžných denních starostí přes počasí po sny, fantazie a další témata, je potřeba nemít předsudky.

Jako operátor chatu u nás získáš:

 • 100 % anonymitu (žádné video, žádné volání, čistě jen psaní)
 • Samostatnou a plně flexibilní práci z domova
 • Vyděláš tolik, kolik budeš chtít, tvůj výdělek závisí jen na tom, kolik času práci budeš věnovat
 • Dobrý pocit, protože pomůžeš osamělým a smutným lidem, kteří hledají popovídání a rozptýlení

Zajímá tě práce operátora z domova? Klikni zde a přidej se k nám!

Najděte si tu pravou práci z domova pro vás!

Hledáte práci z domova, která by vám vyhovovala? Ať už se jedná o práci online, práci doma nebo jakýkoli jiný typ práce z domova, ujistěte se, že najdete takovou, kde si budete moci nastavit hranice pro pracovní a osobní život.

Možnosti práce z domova jsou nekonečné. Pracovní doba je flexibilní, což pro vás znamená větší kontrolu nad vaším denním rozvrhem. Home office je výbornou volbou pro noční sovy nebo velmi brzká ranní ptáčata. 

Zejména pokud nejste kancelářský typ, je pro vás práce z domova vynikající volbou a konečně si můžete zajistit finanční stabilitu a nastavit si, kolik času budete věnovat práci a kolik rodině. 

A skvělá zpráva na závěr! Jak ukazují aktuální průzkumy, stále více zaměstnavatelů podporuje práci z domova a v dohledné době není na obzoru žádný signál, že by mělo dojít ke změně. Využijte aktuální situace a začněte pracovat doma!