Práce na chatu z domova

Chceš pracovat jako operátor chatu?

Je práce na chatu z domova pro vás to pravé?

Přáli byste si mít možnost  pracovat z domova? Pracujete rádi s lidmi? Dokážete řešit problémy? Umíte psát na klávesnici přesně a poměrně rychle? Pokud jste odpověděli ano, stát se operátorem online chatu by mohla být právě ta práce nebo vedlejší přivýdělek, který hledáte.

Pro chatující je spousta práce

Chatovacích pracovních míst je spousta. Podle 99FIRMS se očekává, že v roce 2022 bude asi 85 % podniků v USA využívat podporu živého chatu.

Uvádí se, že trh s živými chaty by mohl do roku 2023 dosáhnout 987,3 milionů $. A toto číslo by mělo nadále růst, protože jde o službu, kterou v současné době zákazníci očekávají a považují za běžnou.

Výzkumy ukazují, že 73 % zákazníků dává přednost chatu před jinými způsoby komunikace s firmou. Je to rychlejší a efektivnější, říkají, a získají lepší informace než z telefonátu nebo e-mailu.

Jak můžete začít v této rostoucí profesi?

Najít si práci domova orientovanou pouze na chat není těžké. Stránky internetových pracovních serveruů uvádějí stovky volných míst, z nichž mnohé jsou právě vzdálené práce / práce z domova.

Existují pracovní místa pro techniky zastupující počítačové a aplikační společnosti a operátorů chatu, kteří pomáhají lidem u velkých značek. K dispozici jsou také práce na chatu z domova, které pomáhají lidem s dotazy ohledně prodeje dřeva, barev a nátěrových hmot, klenotů a v mnoha dalších odvětvích

A když víte kde hledat, můžete si také narazit na chaty o lidských snech a fantaziích.

Jste kvalifikovaní?

Většina společností požaduje maturitu či vyšší odborné vzdělání. Chtějí také bezchybnou a výstižnou gramatiku a pravopis a minimální rychlost psaní. Ta se může pohybovat od 30 do 65 slov za minutu, v závislosti na společnosti. Musíte být schopni porozumět softwaru ve který ta která společnost pro chat používá a také se ujistit, že tento software funguje i na vašem počítači.

Vzdálené práce na chatu

Co budete potřebovat

Pro práci na virtuálním chatu potřebujete počítač fungující bez závad a spolehlivé vysokorychlostní připojení k internetu.

Budete také potřebovat tichý a pohodlný pracovní prostor. Pamatujte, že sezením na židli u stolu a psaním na klávesnici strávíte mnoho hodin. Nejlepší výkony je obtížné podávat tehdy, když se nebudete cítit pohodlně.

Vytvořte také nějaká pravidla pro děti. Na práci a své zákazníky se nebudete moci soustředit, pokud se děti někde za vašimi zády budou hádat, prát se, nebo vtrhnou do vaší kanceláře, aby se zeptaly, zda mohou jít ven s kamarády.

Jaké to je být operátorem chatu

Přestože pracujete z domova, práce na online chatu může být stresující.

Musíte být schopni rychle reagovat, myslet a psát, protože zákazníci neradi čekají. Možná také budete muset pracovat s více než jedním zákazníkem současně.

Můžete také očekávat, že budete denně mluvit se svým nadřízeným o obzvláště obtížných problémech, kterým zákazníci čelí, a o tom, jak jim tyto problémy co nejlépe pomoci vyřešit.

Výhody práce na online chatu

  • Díky možnosti pracovat z domova je operátor online chatu skvělou prací pro důchodce, maminky v domácnosti či pro ty, kteří jsou zdravotně znevýhodněni a nemohou pravidelně docházet do kanceláře.
  • Na rozdíl od mnoha pracovních míst z domova se prací operátora chatu lze uživit. Zřejmě díky této práci nezbohatnete, ale pokud práci věnujete dostatek hodin, může vám tato práce pokrýt náklady na nákup potravin a jiných běžných výdajů

A nevýhody

  • Být operátorem chatu může být velmi stresující práce.
  • Mnoho společností si najímá operátory chatu typu work-at-home jako nezávislé profesionály. To znamená, že nebudete mít žádné výhody běžného zaměstnance, jako je například zdravotní či sociální pojištění. Daně a případné další poplatky si také budete muset zajistit sami.
  • Práce z domova může být osamělá, zvláště pokud žijete sami. Budete potřebovat strategii pro pravidelné přestávky, abyste se dostali ven, mohli vidět sousedy, známé či přátelé a dostali se na čerstvý vzduch.

O práci u nás

Nabíráme k nám lidi, kteří chtějí pracovat. Kteří hledají práci, ne zaměstnání a baví je komunikace s lidmi, takže práce operátora chatu je přesně to pravé.

Naši klienti provozují online chatovací platformy, kde jsou dobří zaměstnanci páteří firmy.

Naši operátoři pomáhají tisícům lidí, aby měli smysluplnější život. Povídají si s nimi o tom, co je trápí, z čeho mají obavy, ale i co je těší a mají radost z jejich radosti. 

Do našeho týmu aktuálně hledáme talentované operátory. A talent tkví v tom umět se vcítit do druhých lidí.

Budete si povídat o různých tématech, od běžných denních starostí přes počasí po sny, fantazie a další témata, je potřeba nemít předsudky.

Jako operátor chatu u nás získáš:

  • 100% anonymitu (žádné video, žádné volání, čistě jen psaní)
  • Samostatnou a plně flexibilní práci z domova
  • Vyděláš tolik, kolik budeš chtít, tvůj výdělek závisí jen na tom, kolik času práci budeš věnovat
  • Dobrý pocit, protože pomůžeš osamělým a smutným lidem, kteří hledají popovídání a rozptýlení

Zajímá tě práce operátora z domova? Klikni zde a přidej se k nám!