Práce operátora textového chatu

Chceš pracovat jako operátor chatu?

Co je potřeba pro práci s textovými zprávami

Svět práce s textovými zprávami může být vzrušující. Chatování s lidmi prostřednictvím textových zpráv je rozhodně dovednost, na kterou si musíte nějakou dobu zvykat, ale rychle zjistíte, že to stojí za to, když uvidíte, jaká to může být zábava a kolik různých příležitostí v tomto oboru existuje.

A nejde jen o služby zákazníkům. Práce textového operátora může být také zodpovědná za školení nových zaměstnanců, sledování účtů na sociálních sítích a další.

V tomto článku se dozvíte, co obnáší práce operátora textového chatu.

Kdo je operátor textového chatu?

Operátor textového chatu je práce, při které máte na starosti chatování s klienty a zákazníky prostřednictvím textových zpráv. Můžete odpovídat na dotazy, poskytovat informace o zákaznickém servisu nebo řešit stížnosti, které se v konverzaci objeví. Operátor chatu může také poskytovat školení novým zaměstnancům, sledovat účty společnosti, pro kterou pracuje, na sociálních sítích a v podstatě cokoli, co souvisí s textovou komunikací a psaním.

Kdo je operátor textového chatu?

Jak se stát operátorem chatu?

Abyste se mohli stát operátorem chatu, budete potřebovat několik základních požadavků. Požadavky na práci operátora textového chatu se v jednotlivých společnostech liší a mohou zahrnovat: zkušenosti v oblasti zákaznického servisu, schopnost rychlého psaní na klávesnici, znalost konkrétního počítačového programu, jako je Word, do kterého budete zapisovat své konverzace.

Potřebné dovednosti se liší v závislosti na typech nabízených pracovních míst operátorů chatu. Pokud máte zájem o práci agenta textového chatu, který poskytuje školení, pak budou nezbytné dobré komunikační dovednosti, ale pokud chcete sledovat účty na sociálních sítích, pak nemusí tolik záležet na tom, jaké programy umíte používat. Je také důležité, aby lidé pracující v tomto oboru měli trpělivost – protože komunikace prostřednictvím textových zpráv vyžaduje čas!

Největší přínos pro vás budou mít tyto tři požadavky:

1. Dobrá rychlost psaní

Musíte být schopni napsat alespoň 40 slov za minutu. To je obvykle minimální požadavek pro tento druh práce, takže pokud se chcete stát moderátorem textového chatu, je důležité, abyste tyto normy splňovali. Může to znít dost jednoduše, ale v praxi jsou to věci, které je třeba brát vážně, protože mají obrovský vliv na váš úspěch v práci. Například – nemá smysl být skvělým komunikátorem, pokud nestíháte rychle vypisovat odpovědi!

2. Kreativita v odpovědích

Neodpovídejte pokaždé stejně, buďte kreativní! Pestrost je kořením života a zpříjemní vám práci operátora chatu.

Operátor textového chatu musí umět rychle myslet a vymýšlet odpovědi, které jsou nejen rychlé, ale také zábavné. Úspěch těchto pracovních pozic totiž do značné míry závisí na tom, jak dobře dokážete prostřednictvím konverzace zákazníka zaujmout. Dobrým pravidlem pro to je, že když odpovídáte na otázku – nedávejte jim jen jednu odpověď! Udržujte ji odlehčenou a přátelskou, aby je zajímalo, co jim chcete říct.

Kreativita vám také pomůže profesionálně a efektivně řešit případné stížnosti. Musíte umět rychle najít řešení nebo alespoň vést frustrované lidi k tomu, aby pochopili, o co jde, aniž byste ztratili trpělivost nebo se příliš stavěli na jednu či druhou stranu.

3. Vědět, kdy je vhodné udělat si přestávku nebo přestat pro daný den chatovat

Stejně jako u všech zaměstnání, která zahrnují komunikaci se zákazníky, i zde se frustrace objeví hned za rohem. Musíte umět zvládnout nadávky od rozzlobených klientů a nenechat se jimi ovlivnit při dalších rozhovorech.

Měli byste se umět vypořádat se svou frustrací, aniž byste si ji vybíjeli na – někdy úplně jiné – osobě na druhé straně chatovacího okna.

Možná to bude chtít trochu cviku, ale alespoň se snažte neurazit, pokud se ptají na něco nesmyslného – není to osobní, vždycky se najdou lidé, kteří dělají chyby nebo se ptají na věci, které jsme už slyšeli příliš mnohokrát. Jen si pamatujte, že jde o oboustranný vztah. Zákazníci se musí k osobě na druhé straně chatu chovat také s respektem!

Kvůli těmto frustracím je velmi důležité vědět, kdy potřebujete přestávku a kolik času můžete následně strávit chatováním se zákazníky.

Proč byste také měli zvážit, zda se stát operátorem chatu

Výhodou práce operátora textového chatu je flexibilita vašeho rozvrhu, nalezení smyslu vaší práce díky navazování kontaktů s lidmi po celém světě a zaplacení za ni! 40 % lidí považuje flexibilitu za největší výhodu práce na dálku. 

Abyste však mohli vykonávat tuto práci, musíte se o sebe umět postarat i v ostatních ohledech.

Důležité je, abyste se při těchto chatech nepřetěžovali a nevyhořeli – jinak to dlouhodobě nezvládnete ani náhodou! Což znamená vědět, kdy je vhodné udělat si přestávku nebo v případě potřeby přestat na celý den chatovat úplně.

O práci u nás

Nabíráme k nám lidi, kteří chtějí pracovat. Kteří hledají práci, ne zaměstnání a baví je komunikace s lidmi, takže práce operátora chatu je přesně to pravé.

Naši klienti provozují online chatovací platformy, kde jsou dobří zaměstnanci páteří firmy.

Naši operátoři pomáhají tisícům lidí, aby měli smysluplnější život. Povídají si s nimi o tom, co je trápí, z čeho mají obavy, ale i co je těší a mají radost z jejich radosti. 

Do našeho týmu aktuálně hledáme talentované operátory. A talent tkví v tom umět se vcítit do druhých lidí.

Budete si povídat o různých tématech, od běžných denních starostí přes počasí po sny, fantazie a další témata, je potřeba nemít předsudky.

Jako operátor chatu u nás získáš:

  • 100 % anonymitu (žádné video, žádné volání, čistě jen psaní)
  • Samostatnou a plně flexibilní práci z domova
  • Vyděláš tolik, kolik budeš chtít, tvůj výdělek závisí jen na tom, kolik času práci budeš věnovat
  • Dobrý pocit, protože pomůžeš osamělým a smutným lidem, kteří hledají popovídání a rozptýlení

Zajímá tě práce operátora z domova? Klikni zde a přidej se k nám!

Máte zájem o práci operátora textového chatu?

Pokud chcete práci, která vám umožní pracovat kdykoli a odkudkoli a najít smysl své práce ve spojení s lidmi (kromě jiných výhod), pak pro vás může být ideální volbou stát se operátorem chatu. Flexibilita této práce je těžko překonatelná; umožňuje vám pracovat kdykoli a kdekoli chcete, pokud je poblíž připojení k internetu.

Operátoři chatu nacházejí smysl své práce ve spojení s lidmi. Je to zajímavý způsob, jak objevovat své zájmy a vášně a zároveň si vydělat peníze za odpracované hodiny. Operátoři jsou zodpovědní za poskytování služeb zákazníkům prostřednictvím textového chatu jménem webových stránek nebo aplikace své společnosti – není třeba telefonovat! Nejsou třeba ani žádné předchozí zkušenosti.